Ankara Web Tasarım

 WEB TASARIM NEDİR?


Herhangi bir kişi ya da kurumun tanıtılması için gerek ülke çapında gerek dünya çapında ağ ortamında yayınlanan online sistemlerin oluşturulma aşamasına web tasarım denir.  Aynı zamanda günümüzde kullanılan en yaygın dijital pazarlama ağıdır. Web tasarım yapan şirketlerde bulunmaktadır. Örneğin Ankara Web tasarım gibi birçok site ve şirket bulunmaktadır.

WEB SİTESİ NEDEN ÖNEMLİ?

Çünkü bu bir ihtiyaçtır. Web sitesi herhangi bir kurumun ya da kişinin tanıtımını ve satışını yapabilmesi için en kolay yoldur. İş dünyası, firmalar hakkında ilk izlenimi edinebilmek için internet sitelerinin ciddi bir vitrin olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Web sitenizin sizi ya da firmanızı tam manasıyla göstermesi bu yüzden çok önemlidir.

WEB TASARIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-Kontrol panelinin olması.
-Sitenin domain, hosting vb gibi kayıtlarının sizin ya da firmanızın üzerine olması.
-Tüm şifrelerin sizde olması.
-Tüm kaynak kodların sizde olması.
-Şık görünümlü bir ara yüzünün olması.
-Hızlı açılması
-Hatalı linklerin olmaması.
-Yaptığınız iş ile ilgili olmalı.
-Seo kurallarına uygun olması.

SEO NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Seo’nun temel amacı internet sitelerinin arama motorlarında daha kolay bulunmasını sağlamaktır. Seo (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonudur. Site içi seo ve site dışı seo olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Eğer başarı elde etmek istiyorsak hatta seo kullanarak başarı elde etmek istiyorsak 3 temel konuyu asla göz ardı etmemek gerekir.

1.Arama Botlarına Uygunluk: Web sitenizin arama motorları tarafından kolayca taranabiliyor olması çok önemlidir. Örneğin Ankara Web tasarım aramalarında siz bu maddeyi uygulanırsanız daha üstlerde olur ve daha fazla hit alırsınız.

2.Site İçi Ve Site Dışı Seo Çalışmaları: Arama motorlarını memnun ettikten hemen sonra yapmanız gereken arama sonuçlarında fark yaratmalısınız. (İlk maddeyi çok iyi bir şekilde yerine getirirseniz, zaten çok büyük bir fark yaratmış olacaksınız.)

3.Kullanıcı Deneyimi: Herkesin yapmış olduğu hatalardan biri de kullanıcı deneyimini hiçe saymaktır.
Eğer siz sitenizin görselliğini ve kullanılabilirliğini üst seviyede tutarsanız oturum süresi, sayfada aktif bulunma süresi ve gezinilen sayfa sayısı sürekli yüksek olacağı için en çok hiti siz alırsınız. Buda aynı örnekten gideyim Ankara Web Tasarım konusunda birçok sitenin üzerine çıkarsınız.